2018 Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı

Sinema sektöründe en iyilerin belirlendiği Oscar ödülleri bu yıl 90.kez düzenlenecek. Amerika Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) tarafından verilen ödüller, bu yıl 4 Mart‘ta sahiplerini bulacak. 90.Oscar Ödülleri’nin adayları ise bugün itibariyle açıklandı. Sinema dünyasının en iyilerinin belirlendiği gecede boy gösterecek adaylar şu şekilde:

 

OSCAR NEDİR? OSCAR HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

OSCAR HANGİ DALLARDA VERİLİYOR? OSCAR VERİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLİYOR?

 

EN İYİ FİLM ADAYLARI:

    • CALL ME BY YOUR NAME
    • DUNKIRK
    • DARKEST HOUR
    • GET OUT
    • LADY BIRD
    • PHANTOM THREAD
    • THE POST
    • THE SHAPE OF WATER
    • THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI



EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI:

  • Daniel-Day Lewis – PHANTOM THREAD
  • Daniel Kaluuya – GET OUT
  • Danzel Washington – ROMAN J. ISRAEL, ESQ.
  • Gary Oldman – DARKEST HOUR
  • Timothee Chalamet – CALL ME BY YOUR NAME

EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI:

  • Frances McDormand – THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
  • Margot Robie – I, TONYA
  • Meryl Streep – THE POST
  • Sally Hawkins – THE SHAPE OF WATER
  • Saoirse Ronan – LADY BIRD

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ADAYLARI:

  • Christopher Plummer – ALL THE MONEY IN THE WORLD
  • Richard Jenkins – THE SHAPE OF WATER
  • Sam Rockwell – THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
  • Willem Dafoe – THE FLORIDA PROJECT
  • Woody Harrelson – THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ADAYLARI:

    • Allison Janney – I,TONYA
    • Laurie Metcalf – LADY BIRD
    • Lesley Manville – PHANTOM THREAD
    • Mary J. Blige – MUDBOUND
    • Octavia Spencer – THE SHAPE OF WATER



EN İYİ YÖNETMEN ADAYLARI:

  • Christopher Nolan – DUNKIRK
  • Greta Gerwig – LADY BIRD
  • Guillermo Del Toro – THE SHAPE OF WATER
  • Jordan Peele – GET OUT
  • Paul Thomas Anderson – PHANTOM THREAD

EN İYİ ORİJİNAL SENARYO ADAYLARI:

  • GET OUT
  • LADY BIRD
  • THE BIG SICK
  • THE SHAPE OF WATER
  • THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

EN İYİ UYARLAMA SENARYO ADAYLARI:

  • CALL ME BY YOUR NAME
  • LOGAN
  • MOLLY’S GAME
  • MUDBOUND
  • THE DISASTER ARTIST

EN İYİ KURGU ADAYLARI:

  • DUNKIRK
  • I, TONYA
  • BABY DRIVER
  • THE SHAPE OF WATER
  • THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

EN İYİ FİLM ŞARKISI ADAYLARI:

  • CALL ME BY YOUR NAME – The Mystery of Love
  • COCO – Remember Me
  • MARSHALL – Stand Up for Something
  • MUDBOUND – Mighty River
  • THE GREATEST SHOWMAN – This is Me

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ ADAYLARI:

  • DUNKIRK
  • PHANTOM THREAD
  • STAR WARS: THE LAST JEDI
  • THE SHAPE OF WATER
  • THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

EN İYİ PRODÜKSİYON DİZAYNI ADAYLARI:

  • BLADE RUNNER 2049
  • DUNKIRK
  • DARKEST HOUR
  • BEAUTY AND THE BEAST
  • THE SHAPE OF WATER

EN İYİ SİNEMATOGRAFİ ADAYLARI:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • The Shape of Water

EN İYİ SES KURGUSU ADAYLARI:

    • Baby Driver
    • Blade Runner 2049
    • Dunkirk
    • Star Wars: The Last Jedi
    • The Shape of Water



EN İYİ SES EFEKTİ ADAYLARI:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • Star Wars: The Last Jedi
  • The Shape of Water

EN İYİ GÖRSEL EFEKT ADAYLARI:

  • BLADE RUNNER 2049
  • GUARDIANS OF THE GALAXY 2
  • KONG: SKULL ISLAND
  • WAR FOR THE PLANET OF THE APES
  • STAR WARS: THE LAST JEDI

EN İYİ ANİMASYON FİLM ADAYLARI:

  • COCO
  • FERDINAND
  • LOVING VINCENT
  • THE BOSS BABY
  • THE BREADWINNER

EN İYİ KOSTÜM DİZAYNI ADAYLARI:

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria and Abdul

EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ ADAYLARI:

  • DARKEST HOUR
  • WONDER
  • VICTORIA AND ABDUL

EN İYİ YABANCI DİLDE FİLM ADAYLARI:

  • TESTROL ES LEKELROL (Beden ve Ruh)
  • THE SQUARE (Kare)
  • NELYUBOV (Sevgisiz)
  • L’INSULTE (Hakaret)
  • UNA MUJER FANTASTICA (Muhteşem Kadın)

EN İYİ BELGESEL FİLM ADAYLARI:

  • ABACUS: SMALL ENOUGH TO JAIL
  • DE SIDSTE MAEND I ALEPPO
  • ICARUS
  • STRONG ISLAND
  • VISAGES VILLAGES

EN İYİ KISA FİLM ADAYLARI:

  • DEKALB ELEMANTARY
  • MY NEPHEW EMMETT
  • THE ELEVEN O’CLOCK
  • THE SILENT CHILD
  • WATU WOTE: ALL OF US

EN İYİ KISA ANİMASYON FİLM ADAYLARI:

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • LOU
  • Negative Space
  • Revolting Rymes Part One

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir