2018 PTT Mobil Kilometre Sorgulaması Nasıl Yapılır

PTT Mobil Uygulaması (HGS) ile 2.el araç kilometre sorgulaması yapmak artık mümkün. Peki, Ptt mobil (HGS) ile kilometre sorgulaması nasıl yapılır? PTT Mobil (HGS)’den kilometre sorgusu yaptığınızda ne kadar ücret ödersiniz?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT AŞ arasında yapılan antlaşma sonucunda, ikinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar, araçların kilometre bilgilerini, hasar geçmişlerini ve muayene durumlarını PTT mobil uygulamasından (HGS) öğrenebilecekler.

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle PTT Mobil uygulamasını telefonunuza indirip kurmanız gerekmektedir.

PTT MOBİL ANDROİD VE IOS UYGULAMASI İNDİRME VE KURMA

2017 PTT MOBİL ARAÇ KİLOMETRE SORGULAMA -GENİŞ BİLGİ

Uygulamayı kurduktan sonra, uygulamayı kullanabilmek için üye olmanız istenmektedir. Daha önce üyeliğiniz yoksa Kayıt Ol‘a basarak karşınıza çıkan sayfadaki bilgileri doldurun ve üye olun. Üye olduktan sonra, yazmış olduğunuz mail adresine gelecek olan aktivasyon mailini açarak maildeki linke tıklayın. “Tebrikler! Hesabınız başarıyla aktif edildi” yazısını gördükten sonra artık kullanıcı adı ve şifrenizle, uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

 

Uygulamada “Araç KM Sorgulama” bölümünden araca ait plaka bilgisini ya da şasi numarasını girerek sorgulama işlemini yapabilirsiniz. PTT Mobil’den araç kilometre sorgulama işlemi sırasında sizden 5 TL ücret talep edilecektir. Sorgulama yapmadan önce bunu dikkate alınız.PTT Mobil’den İkinci El Araç Kilometre Sorgulaması İçin İstenilen Ücret: 5 TL

 

PTT Mobil’den kilometre sorgulaması yapmak için istenilen 5 TL ücreti kredi kartınızla ödemeniz gerekiyor. Resimde görüldüğü gibi kredi kartı bilgilerini girerek 5 TL‘yi ödediğinizde hizmetten yararlanabileceksiniz.


Ücreti ödediğinizde plaka numarası ya da şasi numarasını girdiğiniz araca ait muayene bilgilerini, muayene tarihlerini ve kilometre bilgilerini aşağıdaki resimde görüldüğü gibi görebilirsiniz.

 

Uygulamada ayrıca araca ait hasar sorgulaması da yapabilecek ve aracın hasar geçmişini öğrenebileceksiniz. Aynı şekilde sorgulama yöntemi ile yapılacak bu hizmet için de uygulama sizden 7 TL ücret tahsis edecektir.

 

 

PTT Mobil uygulamasının App Store (IOS) ve Google Play Store(Android)‘daki ismi HGS – Online Bakiye Yükle şeklindedir. Uygulamayı kurarken mağazada bu isimle arama yaptırmanız gerekmektedir. HGS uygulaması Android telefonlarda Araç KM sorgulama ekranı ile çalışmaktadır fakat henüz iOS kullanıcılar HGS uygulamasında Araç KM Sorgulama bölümünü kullanamamaktadır. Yakın zamanda bu eklemenin iOS kullanıcılarına da sunulacağını söyleyebiliriz.

ARACIN KİLOMETRESİ İLE OYNANMIŞ MI? NASIL ANLARIM? NELER YAPMAM GEREKİR?

 

DİĞER YAZILAR: 

BITCOIN’DEN FARKLI KAZANDIRAN 10 SANAL PARA

ADSENSE PANELİNDEKİ TERİMLER NE ANLAMA GELİYOR?

LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK EDİLEN TÜM SORULAR

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir