2018 PTT Km Sorgulama IOS ve Android Kurulumu

Araçların kilometre bilgisini öğrenebileceğimiz PTT mobil uygulaması HGS, Android ve IOS için nasıl indirilir ve nasıl kurulur? PTT Mobil HGS uygulaması nasıl kullanılır? Araç kilometre sorgulaması PTT mobilden nasıl yapılır?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol ile artık ikinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar, bu araçların kilometre bilgilerini PTT’nin mobil uygulamasından öğrenebilecekler. 5 TL ücret karşılığında alınabilecek bu hizmet, araçların muayeneye girişte alınan kilometre bilgilerinin uygulama üzerinden sunulması sonucu elde edilecek.

PTT Mobil uygulaması, HGS ismiyle uygulama mağazalarında yer almaktadır. HGS sistemi için kullanılan ve HGS için bakiye yüklemesi yapılabilen bu uygulamada artık muayeneye giren araçların kilometre bilgisine de ulaşmak mümkün olacak.Android kullanıcıları için PTT mobil yani HGS uygulaması güncellenmiş şekilde hizmete sunuldu. Google Play Store’a girerek arama bölümüne HGS yazdığınızda PTT’nin HGS uygulaması karşınıza çıkacaktır. Benzer ve yanıltıcı uygulamalardan kaçınmak için aşağıdaki linke tıklayarak kurulum yapabilirsiniz.

PTT MOBİL (HGS) ANDROID UYGULAMASINI KURMAK İÇİN TIKLAYIN

IOS kullanıcıları için PTT mobil uygulaması olan HGS henüz güncellenmedi. (bu yazı yazıldığı tarih itibariyle) Şu an IOS kullanıcıları Araç KM Sorgulama ekranı ile karşılaşamıyorlar fakat yakın zamanda uygulamanın IOS kullanıcıları için de güncelleneceğini söyleyelim. IOS kullanıcıları App Store’a girerek arama kısmına “ptt mobil” ya da “hgs” yazdıklarında HGS – Online Bakiye Yükle ismindeki uygulama ile karşılaşırlar. Bu uygulamayı indirerek kurulumu sağlayınız.

EKLEME: 14 Kasım 2017 itibariyle iOS HGS (PTT Mobil) uygulaması güncellenerek Araç KM Sorgulama uygulamaya eklendi. Artık iOS kullanıcıları da HGS uygulamasından araç km sorgulaması yapabilirler. 

IOS kullanıcıları HGS uygulamasını Apple Watch akıllı saatlerinde de kullanabilmektedir. Saatinize uygulamayı kurduğunuzda HGS uygulamasının hizmetlerinden Apple Watch ile de faydalanabilirsiniz.

PTT MOBİL (HGS) IOS UYGULAMASINI KURMAK İÇİN TIKLAYINHGS uygulamasını indikten sonra uygulama otomatik olarak telefonunuza kurulacaktır. Kurulum işlemi bittikten sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza ana sayfa çıkacaktır. Daha önce HGS uygulamasını kullandıysanız ya da PTT’nin diğer uygulamalarından birini kullanarak üyelik oluşturduysanız Üye Girişi‘nden giriş yapabilirsiniz. İlk defa bu uygulamayı kullanıyorsanız ve daha önce PTT uygulamalarından herhangi birinde üyelik açmamışsanız Kayıt Ol‘a basarak üyelik oluşturunuz.

 

 

Üye olmak için açılan sayfada gerekli bilgileri girerek kayıt olduğunuzda, üyelik için yazmış olduğunuz mail adresinize bir aktivasyon maili gelecektir. Mail adresinizde o maili bularak açın ve maildeki aktivasyon linkine tıklayın. “Tebrikler, hesabınız başarı ile aktif edildi” yazısını gördüğünüzde artık uygulamayı kullanıcı adınız ve şifrenizle kullanabilirsiniz.

PTT MOBİL (HGS) İLE ARAÇ KİLOMETRE SORGULAMASI 

 

DİĞER YAZILAR: 

BITCOIN’DEN FARKLI KAZANDIRAN 10 SANAL PARA

ADSENSE PANELİNDEKİ TERİMLER NE ANLAMA GELİYOR?

LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK EDİLEN TÜM SORULAR

 

 

Tags:, , ,
2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir